Zaměření tábora
Náš tábor nemá speciální zaměření, jako mají některé vodácké, jezdecké nebo sportovní tábory. Je určen pro zdravé děti ve věku 6 - 15 let.
Hlavní náplní je pobyt v okolní přírodě, soutěživé hry, koupání a život v kolektivu. Každý rok je jiná celotáborová hra. Každý táborový den probíhá některá soutěž do této hry - například cyklokros, závod v plavání, výtvarka, orientační běh...
Protože Vysočina je ideální terén pro cyklistiku, dáváme dětem možnost vzít si na tábor své kolo. Skupina cyklistů podnikne několik výletů do okolí. Podmínkou je cyklistická přilba a dobrý stav kola. Kromě výletů využijeme kola na několik táborových her.
Kromě toho se snažíme tábor zpestřit netradičním programem. Několik let k nám jezdí instruktoři skálolezení a slanili jsme stěnu na Drátníku, dvakrát nám počasí dovolilo vypravit se na dvoudenní cyklo výlet do Toulovcových Maštalí u Proseče.
Důležitou součástí našich táborů jsou výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí. Vysočina je krásná a vycházky po ní taky.  A je to taky místo s velmi čistým vzduchem. Cílů na výlety je hodně ať jdeme pěšky, nebo jedeme na kolech. V okolí tábora je hodně krásných cílů pro výlety - Čtyři Palice, Devět Skal, Blatiny, Milovy nebo Drátník.
Během tábora udržueme svou web stránku jak nám to jen vytížení programem dovolí a rodiče tak mají představu, co jejich děti na táboře dělají. Na konci tábora dostanou CD s fotkami, které pořídili vedoucí i samy děti. Po táboře sesříháme dokumentární DVD, které slouží jako památka pro všechny účatníky tábora. Na táboře funguje e-mail, takže poštu od rodičů  rozdáváme na nástupu vytištěnou z počítače.
Rodiče mohou za svými dětmi přijet, pokud chtějí. Sobotu uprostřed tábora přizpůsobíme program tak, aby se rodiče mohli zapojit do programu jako dočasní vedoucí, nebo jako hostující soutěžní tým. 
Během tábora probíhá celotáborová hra v barvách". Táborníci se hned první den rozlosují do týmů, kde je přibližně stejné zastoupení z každého oddílu. Tedy od nejmladších po nejstarší, kluci i holky. Potom si všichni nabatikují trička do barev, ve kterých potom soutěží. Téměř každý den je nějaká soutěž, nebo závod. V minulých letech jsme závodili například v hlednání tajné zprávy, plavbě na duši od traktoru, orientačním běhu podle mapy, plavání, vaření, modelování z hlíny, cyklokrosu, člověče nezlob se, pomalé cyklistice, střelbě ze vzduchovky v mnoha dalších obvyklých i neobvyklých disciplínách.  Každý rok ale přidáme něco nového, loni to byl labyrint, nebo vzduchové dělo. Vedoucí barvy závodí někdy s týmem, jindy je  taktickou oporou.
Soutěže jsou voleny tak, aby spolu všichni spolupracovali a aby jednou měli výhodu malí, jindy velcí, někdy chytřejší, jindy rychlejší. Každý vyniká v něčem jiném. Dbáme na to, aby se malí nebáli těch velkých a velkým nebylo zatěžko
své" nejmenší ocenit a pochválit.
Červení na startu dušoplavby na rybníku Bahňáku
Táborovým svátkem první velkosti je samozřejmě táborová olympiáda. Zde je slavnostní zahájení, které je trochu doopravdy a trochu nadsázka. Vlastní závody jsou ale brány zcela vážně a bojuje se o medaile v klasických disciplinách. Pro celotáborovou hru se výsledky počítají za dvojnásobek, tedy může pořádně zamíchat s pořadím.
Těsný doběh do cíle přespolního běhu. (2007)
Na kolech v Seči (2009)
Balonová pošta
Slaňování na Drátníkk (2012)
Šnečí cyklistika (2012)
V chatce č. 23 se sešli zástupci tří soutěžících týmů. Soupeři i kamarádi.
Malí cyklisti v cíli celodenního cyklovýletu (2012)
Na vrcholu Pasecké skály (2002)
Na táboře ale není jen závodění a soutěžení. Několikrát za tábor děti pracují v kroužcích", kdy si mohou všichni vybrat, co budou dělat. V táboře si každý vedoucí připraví nějakou činnost, kterou potom dělá s těmi, kteří si ji vyberou. Mohou několik kroužků i vystřídat. Na výběr bývá z aerobiku, výtvarky, modelářství, míčovek, cyklistiky, střelby, atd. Některé kroužky mají dlouhodobější cíl - aerobik většinou nacvičí sestavu na závěrečný večer, modeláři postaví medel, se kterým nakonec závodí. Jiné jsou zabaví na pár hodin a pak je možné zkusit jiný.
Družstvo cyklo chrtů 2012, kteří si dobrovolně vybrali nejnáročnější trať, zdolává vrchol Žákovy hory pod vedením Míry Bláhy (za aparátem)
Kroužek raketového modelářství prohání své výtvory. (2012)
Výtvarka je příležitost k relaxaci.
Ve střeleckém kroužku je možné natrénovat disciplínu na olympiádu.
Slavnostní zahájení olympiády. Takový tradiční rituálek - ani nevím, od kdy se to takto dělá :-)
Start štafety (2009)
Opičí dráha (2009)
Trojskok z místa (2012)
Honza vysvětluje Liborkovi zásady vrhu koulí.
Web stránky tábora z roku 2003
Web stránky tábora z roku 2004
Web stránky tábora z roku 2005
Web stránky tábora z roku 2005
Web stránky tábora z roku 2007
Web stránky tábora z roku 2008
Web stránky tábora z roku 2008
Web stránky tábora z roku 2008
Web stránky tábora z roku 2008
Web stránky tábora z roku 2008
Web stránky tábora z roku 2008
Web stránky tábora z roku 2008
Web stránky tábora z roku 2008
Web stránky tábora z roku 2008
Web stránky tábora z roku 2008